lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2014 – Rewitalizacja ul. Stawowej 2

Sieradz, 4 kwietnia 2014

Strona1Od kilku dni rozpoczęły się na Pradze zapowiadane prace związane z rewitalizacją starego miasta. Cieszę się bardzo, że mogę to dokumentować fotografią. Już teraz w ciągu dnia wyłączona jest  z ruchu ul. Grodzka, na której prowadzone są prace budowlane. Na innych ulicach Pragi energetycy podłączają nową instalacje elektryczną. Ja natomiast chciałbym swoją wędrówkę zacząć od ulicy Stawowej, przy której dawniej znajdowały się działki ogrodowe, a obecnie – nowo wybudowany zbiornik retencyjny, parking dla samochodów i długo wyczekiwany plac zabaw dla dzieci. Pragnę pokazać poprzez zdjęcia, jak to miejsce w ciągu ostatnich miesięcy zmieniło się i zmienia nadal, bowiem prace na tej ulicy wciąż trwają. Cieszy fakt, że Stawowa otrzyma nową nawierzchnię asfaltową, gdyż wcześniej była tam zwykła ziemia i szlaka. W porze deszczy lub wiosennych roztopów wprost trudno było po tej ulicy przejść. Niestety, przy obserwacji tej przebudowywanej ulicy pojawiają się wątpliwości związane z szerokością budowanej drogi. Rodzi się pytanie – kiedy na drodze spotkają się dwa samochody, czy nie będzie problemu z mijaniem?

Strona2
Maki przy zbiorniku retencyjnym, a tuż za nim ulica Stawowa, na której prowadzone są prace związane z rewitalizacją starego miasta, 30 maja 2011

Na zdjęciach widać, że powstanie również chodnik, który połączy się z przebudowywanym chodnikiem prowadzącym przez Starorzecze Żegliny. Dodatkowo mają powstać place zieleni, latarnie, a wszystko po to, by Sieradz stawał się coraz bardziej przyjaznym miastem dla mieszkańców i przejezdnych gości.

Łukasz Piotrowski

Zapraszam do obejrzenia 13 zdjęć z rewitalizacji ul. Stawowej, które wykonałem 12 marca 2014 roku

 

Zdjęcia wykonałem 20 marca 2014 roku

 

Zdjęcia wykonałem 17 kwietnia 2014 roku