lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2011 – Litania Miast

Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10,33).

Strona1

Strona2Po raz kolejny zebraliśmy się w kościółku św. Ducha na sieradzkim cmentarzu parafialnym na Litanii Miast.  Tegoroczne spotkanie było inne od tych, które pamiętamy z ubiegłych lat. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością bp Wiesław Alojzy Mering – nasz pasterz, biskup włocławski. Po raz pierwszy też Litanię Miast transmitowała na żywo telewizja Trwam. Przed rozpoczęciem Litanii ksiądz biskup odbył wieczorny spacer po cmentarzu, gdzie modlił się przy grobie księdza infułata Apolinarego Leśniewskiego i przy grobowcu księży sieradzkich. W uroczystości wzięli liczny udział nasi księża: ks. prałat dr Marian Bronikowski – proboszcz parafii Wszystkich Świętych, ks. prałat senior Józef Frątczak, ks. kierownik sieradzkich pielgrzymek Tomasz Kalinowski, ks. Marcin Pachliński, ks. Damian Bułakowski, kapłani z parafii Najświętszego Serca Jezusowego, siostry zakonne, klerycy, młodzież, dzieci, osoby starsze, ludzie, którzy nie wstydzą się publicznie wyznawać swojej wiary. Strona3Oprawę muzyczną uświetnił zespół Soli Deo. Ksiądz biskup w kazaniu skierował do nas apel, byśmy w tych trudnych czasach, w jakich żyjemy, i w obliczu wielorakich zagrożeń stali mężnie na straży wyznawanych wartości i bronili swojej wiary.

Nie ma nic piękniejszego, jak w takiej wyjątkowej wspólnocie móc razem wielbić Boga radosnym śpiewem, wspólną modlitwą. Odśpiewaliśmy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził Artur Zgorzyk, wokalista i gitarzysta zespołu Soli Deo. O godz. 21.00, w łączności z Jasną Górą, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a na koniec udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa ks. biskup Wiesław Alojzy Mering.

Zainspirowany tą piękną uroczystością, zachęcam wszystkich do zgłębiania wiary, którą wyznajemy, i odważnego dawania świadectwa. Nie bójmy się w naszych rozmowach z bliskimi, kolegami ze szkoły lub pracy czy znajomymi mówić o naszej wierze, o Bogu, nie wstydźmy się Jego.  Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10,33).

 

Łukasz Piotrowski

 

Strona4

Już po raz szósty było mi dane fotografować Litanię Miast i tym razem pragnę podzielić się z Czytelnikami mojej strony zdjęciami, które zrobiłem 1 listopada 2011 roku w kościółku św. Ducha na cmentarzu parafialnym w Sieradzu.