lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

Zaślubiny, którym przewodniczył ks.infułat Apolinary Leśniewski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu

W tej zakładce pragnę zamieszczać zdjęcia z uroczystości zaślubin sieradzkich par, którym na przestrzeni blisko czterech dziesięcioleci przewodniczył ksiądz infułat Apolinary Leśniewski. Kapłan o wielkim sercu, w latach 1945-1983 proboszcz parafii Wszystkich Świętych i gospodarz naszej pięknej kolegiaty. Przy okazji przypomnę, że infułat jest uprawniony do noszenia oznak biskupich: infuły i pastorału w czasie uroczystości kościelnych.

Poniżej prezentuję kilka nadesłanych zdjęć z dawnych uroczystości ślubnych, dziękując byłym nowożeńcom, że zechcieli się tymi pamiątkami podzielić z gośćmi naszej strony. Poza pełnym sentymentu wspomnieniem młodości, miłości i wzruszenia chwili – będziemy mogli również przypomnieć sobie osobę Wielkiego Kapłana, który w niełatwych czasach ofiarnie służył Bogu, Kościołowi, naszemu miastu i ludziom. Ksiądz Apolinary Leśniewski spoczywa na sieradzkim cmentarzu parafialnym.

Łukasz Piotrowski

 

Anna i Andrzej Pasek (1970)                                        Bogdan Proszewski (1981)

Anna Pasek Bogdan Proszewski (1981)


Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękuję:
Panu Bogdanowi Proszewskiemu
 

Jak zawsze, zachęcam do nadsyłania zdjęć lukasz@sieradz-praga.pl lub do kontaktu pod numerem 696-458-972, bo to dzięki Wam, Drodzy Sieradzanie, strona może się rozwijać. Za wszystkie nadesłane – teraz i w przyszłości – zdjęcia pięknie dziękuję.