lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2012 – Uroczystości Odpustowe w kościele Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski w Sieradzu

Sieradz, 27 maja 2012

StronaUroczystości odpustowe w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zawsze mają podniosły charakter, i gdy tylko mogę je dokumentować, zawsze czynię to z wielką radością, tym bardziej, że mam zaszczyt cieszyć się przyjaźnią księdza proboszcza. Czasem, niestety, nie udaje mi się zamieszczenie zdjęć na bieżąco, jako że obowiązków coraz więcej, a czasu coraz mniej (uśmiech). Sądzę jednak, że w dłuższej perspektywie czasowej, w jakiej funkcjonuje strona internetowa, nie ma to zasadniczego znaczenia.

Jedno mogę powiedzieć – zależy mi na tym, by takie podniosłe uroczystości – kościelne czy państwowe –  odbywające się w naszym sieradzkim środowisku, zawsze znajdowały miejsce na stronie www.sieradz-praga.pl. Zmierzam ku temu, by moja strona była swego rodzaju kroniką, dokumentującą wydarzenia rozgrywające się w Sieradzu.

Strona 2

 

 


Ks. dr. Tadeusz Miłek, proboszcz parafii pw. NMP-Królowej Polski wita przybyłych kapłanów z parafii pw. Wszystkich Świętych.  Na zdjęciu od lewej strony: ks. Jarosław Szpolorowski, ks. Marcin Pachliński i ks. Damian Bułakowski.

 

 

Parafia na Brzezinkach obchodzi swoje święto 3 maja, w dniu NMP Królowej Polski. W tym roku uroczystej sumie odpustowej – na specjalne zaproszenie księdza dr. Tadeusza Miłka, proboszcza parafii – przewodniczył ksiądz Krzysztof Woźniak, rodak z Sieradza, od wielu lat pełniący posługę duszpasterską w Belgii. Oczywiście, nie zabrakło kapłanów z sąsiednich parafii, asysty parafialnej, dzieci sypiących kwiatki, jak i parafian, którzy licznie przybyli, by wziąć udział w uroczystości i zamanifestować swoją wiarę oraz jedność z parafią.  Ja ze swojej strony, jak zawsze, dziękuję księdzu proboszczowi za możliwość fotografowania kolejnej uroczystości w tym miłym sercu, kameralnym kościółku.

Łukasz Piotrowski

 

Zapraszam do obejrzenia 53 zdjęć, które wykonałem 3 maja 2012 roku w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Sieradzu.