lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2011 – Niedziela Wielkanocna w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

Zmartwychwstały Pan, królestwo objął dziś…

StronaW pięknym niedużym kościółku pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na ulicy Mickiewicza w Sieradzu o godzinie 6.00 odbyła się uroczysta procesja rezurekcyjna poprzedzająca Mszę św. Wielkanocną Podobnie jak uczniowie Jezusa, którzy udali się o świcie do grobu Pańskiego, tak i my każdego roku dajemy świadectwo wiary, obchodząc święto Zmartwychwstania Pana Jezusa, najważniejsze święto w Kościele katolickim. W procesji i Mszy św. wzięło udział wielu parafian i gości. Strona2Nie zabrakło również ministrantów, którzy nieśli krzyż, pięknej parafialnej asysty, dzieci sypiących płatki kwiatów, sztandarów – a za nimi podążał kapłan niosący Jezusa ukrytego pod postacią chleba w złocistej monstrancji. Słychać było strzały z petard, jak to ma miejsce w polskiej tradycji. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, którą z pokorą i skupieniem celebrował proboszcz parafii ks. dr Tadeusz Miłek.
Cieszę, że dane mi było uwiecznić piękną uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w tym wyjątkowym kościele na sieradzkiej ziemi.


Serdeczne podziękowania kieruję pod adresem proboszcza parafii ks. dr Tadeusza Miłka za zaufanie, życzliwość i dobro, którego zawsze doświadczam.

Niedziela Wielkanocna dnia 24 IV 2011 r.
Zdjęcia: Łukasz Piotrowski