lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2015 – Droga Krzyżowa na krużgankach klasztoru Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu

Sieradz, 20 marca 2015 roku

022Prowadząc stronę internetową o rodzinnym mieście Sieradzu i jego najpiękniejszej dzielnicy Pradze, nie mogę zapominać o wielkich wydarzeniach z życia Kościoła, które dla mnie – jako człowieka wierzącego – są bardzo ważne. Jestem szczęśliwy, mogąc uczestniczyć wraz z moją żoną Justyną i naszą córeczką Klarą w niedzielnej Eucharystii, czy jak teraz, w Wielkim Poście, w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Jest to czas, kiedy w sposób szczególny mogę zatopić się w modlitwie, podziękować Dobremu Bogu za otrzymane łaski i prosić Go o przebaczenie moich grzechów.

Tym razem przeżywaliśmy wyjątkowy dzień, bo po raz pierwszy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w jakże bliskim mojemu sercu klasztorze Sióstr Urszulanek – uczestniczyła nasza 10-miesięczna córeczka Klara wraz ze swoim braciszkiem, który jeszcze jest w brzuszku mamy. Nie potrafię sobie wyobrazić, by w życiu mojej rodziny nie było miejsca i czasu poświęconego Panu Bogu. Tak również chcemy wychować nasze dzieci, żeby chlubiły się swoją wiarą w Jezusa Chrystusa. Serce się raduje, kiedy widzi się kościół pełen wiernych, uczestniczących w rozważaniu Męki naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

011
Nasza ukochana 10- miesięczna córeczka Klara pierwszy raz w swoim życiu uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawionej w klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu; fot. 20 marca 2015

Dzisiaj wybierając się na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, postanowiłem udokumentować je na swoich fotografiach i podzielić się nimi z państwem. Dodatkowo zamieściłem w wersji audio piękne rozważania stacji Drogi Krzyżowej wygłoszone przez ks. Zygmunta Majdzińskiego, rektora kościoła Sióstr Urszulanek. Przeżywanie Misterium Męki Pańskiej w sieradzkim klasztorze jest szczególne, jeśli ma się świadomość, że odbywa się ono w kościele św. Stanisława, liczącym ponad 750 lat, a stacje Drogi Krzyżowej znajdujące się na krużgankach liczą sobie już lat ponad 100.


Drodze Krzyżowej w klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu, przewodniczył ks. Zygmunt Majdziński,
rektor kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Droga Krzyżowa to piękne nabożeństwo, które przybliża nam największe wydarzenie w dziejach ludzkości, ukazujące ogromną miłość Boga do ludzi, nie cofającą się przed krzyżem i śmiercią, przyjętą za nasze grzechy. Postarajmy się licznie uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych, wraz z całymi rodzinami. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie, rozmowie z Panem Bogiem, która niewątpliwie jest skuteczną metodą walki ze złem. Niech ten czas, który jest przed nami, będzie czasem odkrycia na nowo tajemnicy wielkiej miłości Boga do człowieka, ale też dla czasem naszego nawrócenia i przemiany życia.

Łukasz Piotrowski


Zapraszam do obejrzenia 32 zdjęć z nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które wykonałem 20 marca 2015 roku w klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu