lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

Pomóżmy naszym prześladowanym braciom chrześcijanom!

Przekazuję Państwu dramatyczny apel Álvara Zuluety i całego zespołu CitizenGO, bowiem sytuacja chrześcijan na świecie, zwłaszcza w Iraku i Syrii, nie pozwala nam już dłużej siedzieć z założonymi rękoma. Okażmy solidarność, niech nasza wiara w Chrystusa i chrześcijańska postawa zaowocują działaniem.

Ita Turowicz

Informacja o CitizenGO

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli, którzy bronią życia człowieka, rodziny i wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter. Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz użyć formularza: http://citizengo.org/pl/contacto.

———————————————————————————

Strona1„Świat wciąż nie zrozumiał powagi sytuacji, jaka jest w Iraku”.
Arcybiskup Louis Raphael I Sako (Patriarcha Kościoła chaldejskiego)

Szanowna Pani Ita Turowicz

Jestem pewien, że znają Państwo ten symbol: ن. Jest to 25 litera alfabetu arabskiego – nun, odpowiednik naszej litery N, a zarazem jest to symbol, którym zwolennicy kalifatu państwa islamskiego znakują domy i miejsca, w których przebywają chrześcijanie w Iraku.

Strona2

Robią to w ściśle określonym celu: aby prześladować chrześcijan. Według arcybiskupa chaldejskiego „rzeczywistość przerasta nawet najbardziej szaloną wyobraźnię”.

Chrześcijanie są prześladowani w wielu miejscach na świecie. Obecnie, najtrudniejsza jest ich sytuacja w Iraku i Syrii.

Oni PILNIE potrzebują naszej pomocy.

Strona3

Czy możecie Państwo dokonać teraz darowizny w wysokości 10, 50 lub 100 złotych (lub jakiejkolwiek innej kwoty, na którą możecie sobie pozwolić), abyśmy mogli umożliwić wysłanie pomocy humanitarnej do naszych prześladowanych braci i sióstr oraz wspierać działania mające na celu ich ratunek?

https://donate.citizengo.org/pl/

Aby położyć kres problemowi i pomóc go rozwiązać, powinno się mieć plan. Oto nasz plan:

Zamierzamy uruchomić ogromną kampanię (międzynarodową), w ramach której zaproponujemy podjęcie między innymi następujących działań:

  • Domagania się dwóch podstawowych kroków od przewodniczącego Rady Europejskiej: zatwierdzenia uchwał potępiających wszelkie formy dżihadu, które to uchwały doprowadziłyby z kolei do wypracowania propozycji na skuteczną interwencję w Iraku i Syrii, mającą na celu zatrzymanie ludobójstwa religijnego.
  • Skutecznego uświadamiania opinii publicznej (z konkretnym wezwaniem do działania) o dramatycznych prześladowaniach, którym poddawani są chrześcijanie w Iraku i Syrii.
  • Pilnego wysłania pomocy humanitarnej do osób cierpiących z powodu prześladowań za pośrednictwem organizacji chrześcijańskich działających na Bliskim Wschodzie i udzielenia im naszego głosu, aby pomóc im przezwyciężyć straszną sytuację, w jakiej żyją.
  • Organizacji międzynarodowego Kongresu w Madrycie w grudniu tego roku z udziałem chrześcijan zmuszonych do ucieczki z Iraku, Syrii i innych krajów z muzułmańską większością, mającego na celu przekazanie społeczności międzynarodowej komunikatu o prześladowaniach, z którymi my, chrześcijanie, musimy się mierzyć w XXI wieku.

Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami ن (tak radykalni islamiści nazywają chrześcijan) … I z tego powodu nie możemy siedzieć z założonymi rękami i odwrócić się plecami, gdy nasi bracia i siostry są prześladowani, torturowani aż do męczeństwa (mordowani z powodu ich wiary!).

Strona4

Naturalnie, Ita, tak jakby to było z Tobą i ze mną, jakbyśmy sami byli w podobnej strasznej sytuacji, ci nasi bracia i siostry oczekują (z nadzieją) na naszą pomoc.

Czy mogą Państwo dokonać teraz darowizny w wysokości 10, 50 lub 100 złotych (lub jakiejkolwiek innej kwoty na którą mogą sobie Państwo pozwolić), abyśmy mogli wysłać pomoc humanitarną do naszych prześladowanych braci i sióstr w Syrii i Iraku oraz zapoczątkować (w politycznej i międzynarodowej przestrzeni) konkretne działania, aby im pomóc?

https://donate.citizengo.org/pl/

Nasze dzisiejsze cierpienia są preludium do tego, co europejscy i zachodni chrześcijanie, będą cierpieć w najbliższej przyszłości (Abp Louis Raphael I Sako).

Każdego dnia widzimy (przerażeni) brutalne obrazy tortur i linczu, obcinania głów, ukrzyżowań i masowych rozstrzeliwań…

W Mosulu, mieście położonym na północy Iraku, na przykład, „Państwo Islamskie” systematycznie obcina głowy dzieciom i wbija je na pale. Ich matki są gwałcone i zabijane, ich ojcowie są wieszani lub mordowani na wiele okrutnych sposobów, po uprzednich bestialskich torturach, w tym obowiązkowym oglądaniu zbrodni dokonywanych na członkach ich rodzin.

Strona5

Ukrzyżowania są kolejną z nieludzkich metod stosowanych przez islamistów w celu ukarania chrześcijan, którzy nie uciekli lub którzy po prostu odmówili  przejścia na islam.

Obecnie ponad 50 tysięcy uchodźców znajduje się w górach bez wody i żywności, będąc kompletnie odciętymi od świata.

Cały ten horror częściowo obudził międzynarodową opinię publiczną, polityków, rządy i, dzięki Bogu, podejmują one różne środki, aby rozwiązać ten problem.

Ale to nie jest jeszcze wystarczające. Kanalizacja pomocy i międzynarodowe naświetlenie tego ludobójstwa są nadal konieczne i pilne.

Z tego powodu kardynał Fernando Filoni, specjalny wysłannik papieski do Iraku, niedawno poprosił o dalszą pomoc materialną i polityczną w celu ochrony chrześcijan w Iraku i Syrii.

Z tego powodu, proszę Państwa o to, aby zrobili Państwo wszystko, co jest w zasięgu ręki…

Strona6

Prawdopodobnie jest to jeden z przypadków, w których możemy zastosować słowa Matki Teresa z Kalkuty: „Aby dawać aż do bólu i aby zaczęło boleć, daj jeszcze więcej”.

Jest to jeden z przypadków, w których ból, wywoływany przez daną sytuację (okrutne prześladowania tysięcy chrześcijan kończące się ich śmiercią), musi znaleźć wyraźne odzwierciedlenie w wysiłku nas wszystkich, mającym jednak na celu nie uspokojenie naszych sumień, ale złagodzenie bólu naszych braci i sióstr.

Czy mogą Państwo dokonać teraz darowizny w wysokości 10, 50 lub 100 złotych (lub jakiejkolwiek innej kwoty na którą mogą sobie Państwo pozwolić), abyśmy mogli wysłać pomoc humanitarną do naszych prześladowanych braci i sióstr w Syrii i Iraku oraz zapoczątkować (w politycznej i międzynarodowej przestrzeni) konkretne działania aby im pomóc?

https://donate.citizengo.org/pl/

Wiem, że dokonają Państwo najlepszej darowizny, jaką będą Państwo w stanie. Nie ma znaczenia, czy przeznaczą Państwo jedną z proponowanych przez nas kwot czy jakąkolwiek inną (mam nadzieję, że może być ona większa), chociażby znacznie mniejszą.

W ciągu kilku tygodni zobaczą Państwo w wiadomościach, że pomoc dociera ( trwa to nadal) do naszych braci i sióstr w Iraku i Syrii. Zobaczą Państwo lub przeczytają, że przyjęty zostanie ten czy inny środek polityczny, mający przyczynić się do zaprzestania zabijania, ludobójstwa tysięcy osób z powodu ich wiary.

Część z tych rzeczy będzie możliwa ze względu na Państwa udział, dzięki Państwa wielkodusznemu wysiłkowi.

Bóg zapłać!

Raz jeszcze bardzo dziękuję za bycie z nami…

Wszystkiego najlepszego,

Álvaro Zulueta z całym zespołem CitizenGO